Заміна кришталика ока — кращий спосіб лікування катаракти

0
497

Катаракта — дуже поширене захворювання очей, особливо серед людей старшого віку. Однак зараз вона, як і багато інших вікових захворювань, «молодшає». Тобто вже не рідкість, коли зміни в кришталику зустрічаються у людей 40-45 років, а іноді й раніше.

При підтвердженні діагнозу лікування катаракти призначається лікарем-офтальмологом залежно від стадії захворювання.

Якщо процес помутніння кришталика знаходиться в самій початковій стадії, може бути призначено консервативне лікування, яке загальмує процес, але не зупинить його. І також не забере вже наявні зміни в кришталику.

Набута катаракта, на відміну від вродженої, буде постійно прогресувати, зір буде погіршуватися і, як підсумок, настане повна сліпота. Швидкість цього процесу може бути різною.

Лікування катаракти — операція по заміні кришталика ока

Раніше вважалося, що оперувати катаракту можна тільки на певній стадії, це було пов’язано з тим, що використовувалися інші методики оперативного втручання. Зараз такий підхід вже неактуальний.

Але затягувати з оперативним лікуванням не можна. Адже чим далі заходить процес, тим більша ймовірність розвитку ускладнень. Наприклад, часто до катаракти приєднується глаукома.

Якщо рішення про операцію прийнято, то важливо знайти хорошу клініку з найсучаснішим обладнанням. Тоді повернути зір можна буде буквально за годину в амбулаторному порядку.

В даний час найефективніший метод видалення катаракти — це факоемульсифікація.

Ця операція проводиться під місцевою анастезії, що важливо, так як загальний наркоз показаний далеко не всім літнім людям. Зір при цьому починає поліпшуватися практично відразу, госпіталізація не потрібна. Також немає необхідності ні в швах, ні перев’язках.

Під час оперативного втручання спочатку відбувається ультразвукове дроблення і видалення пошкодженого кришталика, а потім на його місце ставиться інтраокулярна лінза.

Ціна операції по заміні кришталика ока залежить від моделі лінзи і стану очей пацієнта. Наявність супутніх захворювань підвищує категорію складності операції. Саме тому не варто надовго відкладати заміну кришталика, адже чим пізніше це зробити, тим складніше і дорожче може виявитися операція.

Про профілактику катаракти

Є безліч чинників, що провокують розвиток катаракти. Це і різні захворювання, при яких погіршується стан судин і порушуються обмінні процеси (цукровий діабет, гіпертонія, ендокринні захворювання), неправильне харчування, травми, вплив токсичних речовин, спадковість, вікові зміни, підлогу (жінки частіше страждають від катаракти), а також прийом деяких ліків.

Тому в якості профілактики катаракти лікарі радять вести здоровий спосіб життя, повноцінно харчуватися, більше рухатися (все перераховане вище покращує стан судин і обмінні процеси), а також тримати під контролем наявні хронічні захворювання, стежити за кров’яним тиском, регулярно перевіряти зір.